Przeciwwskazania do zabiegu makijażu permanentnego

Skincare

Uwaga!

Zanim podejmiesz decyzję o wykonaniu makijażu permanentnego, upewnij się, że nie występują u Ciebie poniższe przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

Infekcje

Infekcje wirusowe i bakteryjne są bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu makijażu permanentnego. Na zabieg przychodzimy zdrowe, jeśli masz katar, grypę lub inną chorobę, a także aktywną opryszczkę – wylecz się i zaplanuj zabieg w innym terminie.

Ciąża

Często kobiety zastanawiają się czy można wykonać makijaż permanentny w ciąży. Ja odradzam z wielu powodów. Najważniejszym z nich jest zdrowie i bezpieczeństwo dziecka. Podczas zabiegu używa się preparatów znieczulających, barwników, które mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo płodu.

Okres karmienia piersią

W okresie karmienia piersią wysoki poziom hormonów może utrudniać aplikację pigmentu, jak i zaburzać proces gojenia. Szczególnym przeciwwskazaniem jest także lek przeciwwirusowy, który należy zażyć przed makijażem ust. Leki te nie są wskazane w okresie karmienia piersią.

Odżywki na porost rzęs i brwi

Stosujesz odżywki na porost brwi? Niestety nie możesz wykonać makijażu permanentnego brwi. Odstaw preparat i odczekaj od 3 do 6 miesięcy. Dopiero po tym czasie możesz bezpiecznie wykonać makijaż permanentny.

Botox

Zabieg makijażu permanentnego można wykonywać 3 tygodnie po ostrzykiwaniu twarzy Botoxem. Toksyna botulinowa musi w pełni zadziałać a mięśnie twarzy powinny ułożyć się naturalnie pod wpływem grawitacji.

Opalenizna

Mocna, świeża opalenizna zaburza prawidłowy dobór koloru, dlatego umów się na zabieg minimum 1 miesiąc po opalaniu.

Cukrzyca

Cukrzyca to choroba, która nie wyklucza wykonania makijażu permanentnego. Zabieg można wykonać dopiero wtedy, gdy chory uzyska pozytywną opinię lekarza,który stwierdzi stabilny stan choroby i pozwoli na zabieg.

Nowotwór

U osób, które przeszły chemioterapię wykonujemy makijaż brwi i oczu, który pozwala ukryć skutki leczenia chemią. Do zabiegu pacjent musi mieć jednak pozytywną opinię lekarza i dobre wyniki badań krwi. Trzeba jednak pamiętać, że u chorych na nowotwory, w wyniku chemioterapii jest większa podatność na infekcje oraz możliwość nieprawidłowego przyjęcia się barwnika w skórze.

Leki rozrzedzające krew

Przyjmujesz na stałe leki rozrzedzające krew? Musisz wiedzieć, że Twoje naczynia krwionośne są bardziej kruche, a skłonność do krwawień jest większa. Podczas zabiegu łatwiej może więc dojść do małych krwawień. Poinformuj linergistkę o przyjmowanych lekach, aby mogła zdecydować jaką techniką wykonać makijaż i czy w ogóle zabieg jest możliwy.

Leki sterydowe oraz retinoidy

Zewnętrzne i wewnętrzne stosowanie leków sterydowych oraz retinoidów jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego. Jeśli stosowałaś maść sterydową lub z zawartością izitretinoiny w miejscu pigmentacji musisz odczekać najlepiej 6 miesięcy zanim wykonasz zabieg. Naskórek po lekach jest bardzo cienki, a naczynia krwionośne rozszerzone.

Alergia

Jeżeli masz alergię na metale ciężkie, kosmetyki lub hennę – zapisz się na próbę uczuleniową minimum 1 miesiąc przed zabiegiem, by wykluczyć ewentualne reakcje alergiczne.

Zaplanowane wakacje w pełnym słońcu

Pamiętaj, że po zabiegu makijażu permanentnego nie wolno opalać skóry przez minimum 2 tygodnie. Zaplanowałaś zabieg tuż przed wyjazdem na słoneczny urlop? Dla bezpieczeństwa lepiej go przesunąć na późniejszy okres.

Dodatkowymi przeciwskazaniami do zabiegu są również:

  • reumatoidalne zapalenie stawów
  • zaawansowana nieuregulowana choroba tarczycy
  • hemofilia

Blog

Inflamaging - szybsze starzenie się skóry

Zastanawiałaś się dlaczego Twoja skóra czasem starzeje się szybciej niż wskazuje na to metryczka? W takim razie warto przeczytać :) Starzenie się jest procesem nieuniknionym, ciągłym, ale jednocześnie podatnym na przemiany.

Sprawdź teraz

Promocje